Proč na VŠB-TUO?

Jen Báňská to může být

Existuje milion důvodů, proč VŠB-TUO a ne žádnou jinou. Namátkou? Jsme místo, kde se rodí pokrok. Inovace tvoříme ve spolupráci s průmyslem, a ty můžeš být u toho.

Víš, že...?

Testujeme teorii v praxi

Už od prváku si všechno otestuješ v labině a hlavně – můžeš spolupracovat s firmami. Na projektech, stážích i své bakalářce. Odborníci z praxe dokonce vedou vlastní předměty. Pokaždé je v nich narváno. A když potkají zvlášť talentovaného technika, podpoří jeho výzkum i finančně.

Máme jeden z největších kampusů ve střední Evropě

Náš kampus je tak velký, že z něj vůbec nebudeš muset vytáhnout paty. Dobře se tu najíš a sportovat můžeš do zbláznění. Žije to tu i večer, kluby Vrtule a T2 jsou legendární. A kdo nezažil pořádnou kolejní party, jako by nebyl.

Dostaneš stýpko až 32 000 Kč

Jsi v prváku a na výšce úplně poprvé? Tak to se těš na luxusní stýpko, které se může vyšplhat až k 32 000 Kč. Každému podle zásluh, samozřejmě. Studuj poctivě a my to patřičně oceníme.

Děláme super akce

Každý rok na podzim společně běháme pro charitu. Technika run se stává tradicí, stejně jako Art & Science – letos jsme pařili na Mirai a Mig 21. Taky se umíme hodit do gala na plesy VŠB-TUO a studentské Younie.

Jezdíme do zahraničí

I my tě rádi postrčíme do světa, ať už za studiem, nebo za praxí. Vyrazit můžeš na semestr či dva do zemí EU i mimo ně. Do Číny, Thajska, Jižní Koreje nebo třeba Tchaj-wanu.

Můžeš rozjet svůj byznys

Pomůžeme ti rozjet úspěšný byznys. Nosíš v hlavě podnikatelský nápad, ale nevíš, jak začít? Obrať se na naše Centrum podpory inovací – mají pod palcem podnikatelský inkubátor a podporu start-upů Green Light.

Studium je i zábavné

U nás najdeš první esportovou učebnu v České republice. Zapoj se do některého týmu a reprezentuj univerzitu pod značkou Esport VŠB-TUO proti soupeřům z celé země. Na Báňské se ti totiž dostane té nejlepší podpory.

Sportujeme, co to jde

V kampusu najdeš každý sport, na který si vzpomeneš. Jako fakt. Chceš hrát volejbal? Jen do toho. Nebo je libo pořádnou posilovnu? Horolezectví? Tenisové kurty? Nebo radši klidnou jógu? Není problém.

Koleje najdeš přímo v kampusu

Ubytování najdeš na kolejích přímo v kampusu. Zapomeň na dlouhé dojíždění tramvají. Když se probudíš 10 minut před začátkem přednášky, nevadí. Jen dej bacha, ať nedorazíš v papučích a pyžamu – ta přezdívka už by ti zůstala.

Není co řešit!

Podávám přihlášku