Proč do Ostravy?

Ostrava je svá. A bude i tvá

Ostrava už dávno není černočerná. Den co den se vybarvuje jedinečnými projekty, novými podniky s nezaměnitelnou atmosférou a originálními kulturními počiny. Ostrava je prostě svá. Fajnova. Získá si tě už první týden, uvidíš.

Víš, že...?

Jsme razovití

Lidé jsou tu milejší než jinde. Taky jsou ale daleko upřímnější. Co na srdci, to na jazyku. Takže až ti narovinu řekneme, co si myslíme, ber nás vážně.

Mluvíme po svém

Ano, nebudeme ti lhát. Ty vtipy, které o Ostravě slýcháš, jsou pravdivé. Mluví se tu sprostě, ale na to si zvykneš. Mluvíme taky hodně krátce, bo není čas ztrácet čas.

Je tu zeleno

Jarek zpívá „Ostrava černá, děvucha věrná“, my říkáme „Ostrava zelená, město parků“. Je to tak, industriálního ubývá, zeleně přibývá. Víš, že je Ostrava nejzelenější město v České republice? A že dokonce soutěží o titul Evropské zelené město 2020? U nás vyhrává na celé čáře, protože tolik krásných parků, sadů a lesoparků jinde nenajdeš.

Máme Colours

Ostrava se stává českou hudební Mekkou. Na legendární festival Colours of Ostrava se každoročně sjíždí desítky úžasných hudebníků a tisíce fanoušků. Taneční Beats for Love nabírá na popularitě. A ty to budeš mít na oba, co by kamenem dohodil.

Ostrava tepe životem

Koncerty, výstavy, divadla, festivaly. A taky spousta kaváren a hospůdek, kde se den co den, noc co noc utužují vztahy.

Milujeme dobré jídlo

V Ostravě rostou nové stylové podniky jako houby po dešti. Je to až neuvěřitelné – dřív aby si člověk raději uvařil doma, dneska neví, co dřív ochutnat. Vyzkoušej bistra, kde dělají ty nejlepší burgry, restaurace s vynikajícími steaky i polévkárnu, která bude během týdne zdatně konkurovat kuchyni tvé mámy.

Ostrava je dopravní uzel

Možná to zní jako prkotina, ale je to velká výhoda. Uvidíš. Z Ostravy se snadno dostaneš kamkoli – nejen do Prahy a pak dále do Čech, ale taky do Brna, Olomouce, na Slovensko i do Polska. Dobrá dopravní dostupnost ti usnadní každotýdenní dojíždění, na to vem jed.

Žijeme kulturou

Až budeš mít jednou za čas chuť hodit se do gala a vyrazit za kulturou, navštiv Divadlo Petra Bezruče, Komorní scénu Aréna nebo Divadlo Antonína Dvořáka. Na film zajdi do Minikina nebo Cooltouru, za uměním třeba do galerie Plato.

Máme tu levněji

Co si budeme povídat – čím východněji, tím levněji. A to platí i v České republice. Zatímco na Václaváku dáš za pivo minimálně pade, v centru Ostravy tě bude stát zhruba 28 korun. A co teprve ubytování – na tom ušetříš nejen pár kaček, ale hned několik tisíc ročně.

Fandíme Baníku i dobré atletice

U nás se fandí Baníku. Celoročně. A v červnu českým atletům na Zlaté tretře. No a hokejové derby je pro studenty Báňské v podstatě povinné. Sport tady prostě pěstujeme nejen v kampusu!

Jsme v srdci techniky

O našem industriálním skvostu určitě neslyšíš poprvé. Na Dolní Vítkovice jsme právem hrdí. Dřív to byla jedna velká železárna, dnes se zde pořádají koncerty, festivaly a akce, jež popularizují vědu a techniku.

Studenta potkáš na každém kroku

Nejen Praha a Brno, i Ostrava je studentské město. No jen si to vezmi – Báňská má sedm fakult a jen na FEI a FS studuje dohromady skoro 6 000 studentů. I na Ostravské univerzitě je docela rušno. Takže se dá říct: co Ostravan, to student.

Není co řešit!

Podávám přihlášku