Fakulta elektrotechniky a informatiky

Vítej v úžasném světě IT a elektra

Víš, jaká čtyři slova se ve vědeckých kruzích používají jako synonyma pokroku a moderních technologií? Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO.

Chci vědět víc

V roce 2014 jsme pro tebe a tvých 2 600 spolužáků otevřeli fungl novou budovu se spoustou laboratoří a počítačových učeben, které se high-tech pouze netváří, ale které takové opravdu jsou.

Stejně jako firmy, do nichž můžeš zamířit na zkušenou, nasát know-how přímo z praxe a pak se tam s titulem pohodlně vrátit.

Stačí si mezi 11 obory vybrat ten pravý a tvá hvězdná kariérní jízda může začít.

Čísla místo slibů

40126

si průměrně vyděláš jako začínající elektrotechnický inženýr

96,3

absolventů si po škole najde práci

20000

ajťáků chybí v České republice

zdroje: www.platy.cz, výroční zpráva VŠB-TUO, www.e15.cz

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Prozkoumej naše obory

FEI nabízí 11 skvělých oborů. Kromě řídících a informačních systémů třeba biomedicínské či mobilní technologie, počítačové systémy pro průmysl 4.0 nebo výpočetní matematiku.

Obory

Absolventi prozradili aneb co se jinde nedočteš

Ing. Žaneta Vaníčková

27 let, pracuje pro CGI na pozici Data Science

Studium na FEI tvoří jedno z nejkrásnějších období mého života. Krom vědomostí a logického myšlení mi dalo spoustu nenahraditelných zážitků. Nejvíc si cením přátelství, která jsem za ta léta navázala a která mi zůstala dodnes.

absolventka oboru Výpočetní matematika

Ing. Martin Hasal, Ph.D.

31 let, vědecký pracovník Národního superpočítačového centra - IT4I Innovations, odborník na vizualizaci dat a datovou analýzu

Jsem typický miléniál toužící dělat smysluplnou práci za dobrý plat, abych si mohl plnit své malé sny. A přesně to mi FEI umožnila. Dala mi kvalitní vzdělání i volnost studovat to, co jsem chtěl dělat po zbytek života. A taky jeden bonus: krásnou slečnu, která se později stala mou ženou.

absolvent oboru Výpočetní matematika

Ing. Jiří Hofrichter

29 let, Co-founder, CEO in KvikyMart

V každé životní etapě jsem poznal zajímavé lidi, ale teprve na vysoké jsem cítil, že jsme všichni na stejné vlně. Měli jsme skvělý kolektiv. FEI mi dala spoustu nových přátel a kromě odborných znalostí i schopnost efektivněji pracovat s informacemi i vlastním časem.

absolvent oboru Informační a výpočetní technika

Ing. Jan Nedoma

29 let, interní doktorand, jeden z nejúspěšnějších vědců na VŠB-TUO

FEI má dvě obrovská plus, kterými ostatní školy strčí do kapsy. Nabízí studentům nejmodernější vybavení a ten správný poměr teorie a praktické výuky. Že je to věta jak z letáku? Možná jo, ale je to pravda. Vždycky jsem si to myslel, ale potvrdili mi to až časem kamarádi z jiných fakult.

absolvent oboru Telekomunikační technika

Není co řešit. FEI je budoucnost

Chci na FEI

Něco jsme vynechali?
Napiš nám, co ti vrtá hlavou. Odpovíme cobydup.